11 czerwiec 2018

Triple-double na inaugurację VIII edycji Pucharu Pomorza

Na inaugurację Pucharu Pomorza w koszykówce kibice zgromadzeni 8 czerwca w Hali Gimnazjum nr 2 w Sopocie mieli okazję obejerznia dwóch pojedynków. W pierwszym starciu po bardzo wyrównanej walce Wu Team Gdańsk pokonał Allstar-si Sopot 49:41. W drugim meczu padł pierwszy w 8-letniej historii rozgrywek triple-double autorstwa Mateusza Niedzielko (15 punktów, 10 zbiórek i 10 asyst) z sopockiego Poppers!

Świetny początek zespołu Allstar-si Sopot nie przełożył się na końcówkę. Maciej Kozieł na niespełna trzy minuty do końca celną "trójką" wyprowadził Wu Team Gdańsk na prowadzenie (39:37), którego tryumfatorzy z 2013 roku już nie oddali do końca spotkania 49:41. Strefa gdańszczan była tym razem nie do przejścia dla sopocian. MVP meczu - Michał Gadowski (Wu Team). W zespole Allstarsi wyróżniał się Jakub Hoffmann.

Poppers Sopot nie pozostawił złudzeń w konfrontacji z Kolosami Gdańsk pewnie, pokonując rywali 83:53. Triple-double zanotował MVP meczu Mateusz Niedzielko (Poppers) - 34 eval, 15(3x3) pkt, 10 zb, 10 as, 1 bl, 4 prz. Punktowo dorobek sopocian powiększyli Maciej Bałabuch 25(6x3) pkt, Marcin Góski 19(1x3) pkt, Tomasz Włodarczyk 16 pkt a siedem asyst dołożył Radosław Gendek. W zespole Kolosów wyróżniał się powracający po czteroletniej przerwie na parkiety Tomasz Pośpiech (16 eval, 18 pkt) oraz Piotr Rynkowski (15 eval, 20(3x3) pkt, 6 as, 5 prz).